2014.03.09 18:38

Nagyböjt - 2014

A MÉLYBŐL HOZZÁD SZÁLL SZAVAM

A mélyből Hozzád száll szavam, Uram irgalmazz! A bajban lelkem társtalan, Uram irgalmazz! Segíts! (Segíts!) Ne hagyj! (Ne hagyj) ! Nézd, ránk tör a bűn már. Te adj (Te adj) erőt, (erőt) Krisztus kegyelmezz! Ha ajkam vétett ellened, Krisztus kegyelmezz! A jó hírt zengjem csak Veled, Krisztus kegyelmezz!   Segíts! (Segíts!) Ne hagyj! (Ne hagyj) ! Nézd, ránk tör a bűn már. Te adj (Te adj) erőt, (erőt) Krisztus kegyelmezz! Ha arcod fényét elfedem, Uram irgalmazz! Te újból hívjál Istenem, Uram irgalmazz! Segíts! (Segíts!) Ne hagyj! (Ne hagyj) ! Nézd, ránk tör a bűn már. Te adj (Te adj) erőt, (erőt) Krisztus kegyelmezz!

(Szerző: spirituálé, fodította : Cselényi I. Gábor)

A szent negyven nap  - a nagyböjt - Hamvazószerdával  kezdődő üdvös lelki idő. Az adventi szent idő mellett az egyházi év másik fontos előkészületi ideje. Míg az adventben az ember várakozik az Istenre, addig a nagyböjti szent időben az Isten keresi az embert. Mindkét találkozás mind a két félen múlik, még sincs egyenlőség a várakozásokban és a várakozókban, a keresőkben. Mindig az Isten a kezdeményező és az ember a kereső és keresett személy.Az Isten az Ő Fiában indul el ismét az ember keresésére, az ember pedig imával, böjttel és alamizsnával "jelezi" a helyét, ahol megtalálható és ahol reményei szerint rá is talál a Megváltó az Isten.