2013.04.05 10:32

Készülődés a találkozóra

Főtisztelendő Püspök Úr!  -  Kedves Paptestvérek!

Szeretettel hívom és köszöntöm a Teréz Misszió Mocsai 6. országos találkozójának leendő résztvevőit!

Az előző évek tanúságaiból tudjuk, hogy a Teréz Misszió tagjainak rendszeres imája hazánkban is évről-évre, egyre jobban hozzájárul, hogy a papi hivatásra készülők meghallják Isten hívását, és ahhoz, hogy a felszentelt papok életük végéig megmaradjanak az Egyház szolgálatában. A Papok Nagyasszonyához mondott buzgó imáikra nagy szüksége van a papságnak, ezért arra kérem a missziós tagokat, hogy továbbra is imádkozzanak értünk és erősítsék ezzel a világi hívek és az Egyház kapcsolatát. Nagy öröm számunkra, hogy minden papnak három imádkozó védője van, kedves híveink személyében, akik kitartóan imádkoznak védenceikért.

Azt is örömmel mondhatom, hogy két kis községünkben – Mocsán és Kocson kezdetben 42-en csatlakoztak a Misszióhoz. Ezért is nagy kitüntetés számunkra, hogy, a Hivatások Vasárnapjához kapcsolódóan -  2013. április 20-án – fogadhatjuk a Teréz Misszió országos találkozójának résztvevőit. a kedves külföldi vendégekkel együtt.

Jelen levelemmel szeretettel meghívlak benneteket erre a találkozóra.

Őszintén remélem, hogy a Hit évében mindannyiunkban növekszik a hit, éled a remény és tökéletesedik a szeretet.

A paptestvéreket arra is kérem, hogy hirdessék a helyet és az időpontot!

Az Isten áldását kérem a Teréz Misszió tagjaira és kitartó, buzgó imájukra.

Lelkipásztori szeretettel:

Horváth István