2016.03.28 17:28

Húsvét 2016

Alleluia -  Jézus feltámadt!
2016. március 25-26-27 a Szent Három Nap csodálatos liturgiájának napjai Mocsán a Rózsafüzér Királynőjánek templommában a hívek buzgó részvételével teltek. Nagycsütörtökön az Utolsó Vacsora szentmiséje után virrasztással készültünk hitünk legmélyebb ünnepére. Szent Zsolzsmát, rózsafüzért, szentségimádást végezve a Szentatyáért püspökeinkért, papjainkért könyörögtünk. Nagypénteken a szent keresztútonés a nagypénteki szertartáson vett rész a hívők serege. Nagyszombaton a 1/2 8-kor kezdődő tűzszentelés után a hívők közösségével a feltámadás szent ünnepére készülve a szentmisén a körmeneten és a szertartások végén ételszentelésssel zártuk a szent három nap liturgikus eseményeit. Másnap Húsvét ünnepén és Húsvéthétfőn is nagyszámú hívő sereggel ünnepeltünk.
Mindenkinek Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánunk a Mocsai Egyházközség nevében.